Spordinädal

Loomise kuupäev 07.10.2021

Spordinädal 27.09-30.09 Paistu koolis

Juba seitsmendat korda toimus üle-eestiline spordinädal, mille  hüüdlauseks oli seekord  „Vaktsineeri ennast laiskuse vastu !“  Nädala eesmärgiks on koos mõelda, et kuidas tuua rohkem liikumist meie igapäevaellu ning vähendada istumise aega.

Spordinädala peaüritus oli murdmaajooksu päev, kus 1. – 4. klassi õpilased võistlesid  teatejooksus  ja  5.-9. klassi õpilased läbisid maastikul 2 km ringi.  Kiiremad raja läbijad olid tüdrukute arvestuses Britta Põrk ja noormeestest Rikko Riiner. Jooksurajalt said „energiasüsti“  kokku   83 õpilast.

Kogu nädala jooksul sai vahetundides endale meeldiva liikumistegevuse valida kas  korvpalli vabavisete, tennispalli täpsusvisete, reketimängude (sulgpall, lauatennis, tänavatennis) hulgast või hoopis hüpates ja keksides. Spordinädal a viimase  päeva  sisuks olid lõbusad  tantsuvahetunnid, kus lustisid nii õpilased  kui ka õpetajad. EOK tänas aktiivseid osalejaid  meenete ja diplomiga.

Kõige parem  vaktsiin  laiskuse vastu on LIIKUMINE, mis  parandab ka  mõtlemist ja õppimisvõimet.