ÜLEMAAILMNE LUMEMEMMEPÄEV

Loomise kuupäev 24.01.2022

ÜLEMAAILMNE LUMEMEMMEPÄEV

Ülemaailmset lumememmepäeva on peetud alates 2010. aastast ja seda päeva tähistatakse 18. jaanuaril.

Miks just 18. jaanuar? Lumememm näeb välja nagu number 8 ja tema käes olev luud meenutab number ühte (1).

Ilmataat soosis meid sellel aastal ning Paistu Kooli õue-alale ehitati seda päeva tähistades lasteaialaste ja kooliõpilaste poolt palju vahvaid lumememmesid. Erinäolisi ning lustakaid tegelasi jätkus kõikjale: väiksemaid, suuremaid ja päris pisikesi memmesid-taate võis leida nii istumas kui seismas kõikjal koolimaja ümber. Lumememmesid ja -taate valmistati meeskonnaga, paarikaupa või üksi. Nii,  nagu kellelegi paremini sobis. Kõik said lumega lumes lustida.

Lumememmede ehitamise maailmarekordit hoiab praegu Ameerika Ühendriikide Michigani osariik. Seal valmistati ühe tunniga 2228 lumememme.

Aitäh kõigile, kes aitasid päeva Eestimaa talvele vääriliselt tähistada!

Pildid valminud lumememmedest leiab siit: https://paistukool.ee/galeriid/lumememmepaevlink opens on new page