EMAKEELEPÄEV PAISTU KOOLIS
Täna, 14. märtsil tähistas Paistu Kool emakeelepäeva, võttes kesk kiiret õppepäeva kooli saalis aja maha. Meenutasime, miks see päev oluline on ja miks ta kalendris just sellele kuupäevale on märgitud. Muidugi Kristjan Jaak Petersoni kui esimese eestlasest kirjamehe sünnipäeva auks!
Juttu sai tehtud keelest kui sümbolist, samuti keele kihistustest, mida aeg on loonud 6000 aasta tagustest sõnadest (ema, jõgi, puu, kala, päev) uusimateni (digitigedik).
Vivika Virgu Paistu Raamatukogust tuletas meelde, et keelt aitavad meeles hoida raamatud, mida ikka lugema peaks – nii vanu tuttavaid autoreid kui ka päris uusi, keda alles avastada
Nagu kenaks kombeks saanud, võisime ka seekord suruda kätt tublidel kirjutajatel. Selleaastase kirjutamiskonkursi teema sündis president Alar Karise mõttest luua noorte mõtte- ja kirjatalgud „Millist Eestit me siis tahame?“. Mis on meie Eestis ilusat, head, kordumatut? Mida võiks ja peaks tegema, et meie lastel oleks veel toredam? Sellest kirjutatigi.
Kirjatöid lugesid teraselt Vivika Virgu Paistu Raamatukogust, meie kooli õpetajad Kertu Nellis, Urve Kalda, Luule Tiirmaa ja direktor Merike Kald. Ühiselt leidsid nad, et esile võiks tõsta järgmised autorid:
NOOREM VANUSEASTE (1. – 3. klass)
- Karmen Tukk
- Otto Johanner Põrk
- Andreas- Matias Kuusk
Esiletõstmine: 2. klassi mõttetalgud, mis sõnas ja pildis kooli saali seinal kõigile vaadata.
KESKMINE VANUSEASTE (4. -6.klass)
- Sander Vainura
- Uku Koppel
- Kätlin Hendrik
VANEM VANUSEASTE (7. – 9.klass)
- Emma Vridolin
- Mia Mägi
- Suzette Linnaste
Eripreemiad: Alvar Vainura ja Elise Koppel
Noorte kirjutajate mõtted olid seotud nii looduse kui keelega, poliitika ja haridusega, vaimu ja võimuga. Koos jõuti lootuseni, et Eesti võiks jääda ka tulevaste laste kodumaaks.