Kevade alguse matk

Loomise kuupäev 28.03.2022

Kevade alguse matk

 

Paistu lasteaia lapsed käisid kevadet otsimas ning seoses sellega sai korraldatud lastele üks tore ja vahva kevade alguse matk.

 

 Meie maja kõige väiksemad lapsed ehk Põnnid käisid mööda lume kandvat põldu kevade märke otsima. Kevadet otsisime kolmel päeval. Matkates avastasime uusi metsatukakesi ja kuulasime seal linnulaulu. Keskmine matka pikkus tuli meil umbes 1.5 km. Vahepeal matkates puhkasime ja rullisime põllul ja ega kevadine lumi meil maitsmata  ka ei jäänud.

 

Kevade alguse tervituseks käis Päikeseratta rühm matkamas. Kaasas oli meil hea tuju ning sõber Karu, kellel oli lastele varuks  oma seljakotikeses üks magus üllatus. Et matk oleks veelgi põnevam, sai lastega mängitud ka ``kevade bingot ``. Eesmärgiks oli märgata muutusi looduses, mis juba ilusate ilmade saatel tekkinud on ning kes esimesena bingo rea täis sai, hõikas ``bingo`` .  Matka lõpuks sai läbitud hulganisti samme ning kokku sai kõnnitud 5 kilomeetrit.  Kui lastel kõhukesed täis söödud ning pea padjale asetatud, jäädi ka koheselt magama.

 

Piilupartide kevade alguse matk toimus 18. märtsil. Käisime Aidu järve ääres kevadet otsimas. Nägime tee peal kitse jälgi ja oh üllatust hüppas ka kitseke põõsast välja ning ületas teed. Kogu järve kattis paks jää ning kuulsime jää praksumist. Järvel nägime ka kalameest, kes püüdis kala. Tagasi tulles leidsime pajutibukesi ning tõime kevadet ka tuppa kaasa.

Viimati muudetud 20.12.2023.