Koćeni sõpruskooli külastus Lätis

Loomise kuupäev 06.06.2024

Maikuu eelviimasel päeval alustas buss Paistu kooli eest reisi Lätti, Valmiera kanti. Hulk 6.-8. klassi õpilasi ning  õpetajate esindus sõitsid külla Kocenis asuvasse sõpruskooli.

Sõbrad on suur väärtus. Kui sõprus on kestnud juba 67 aastat, siis on see suhe hindamatu.

Kuni piirava koroonapandeemiani oli ikka teineteisel külas käidud: ühel õppeaastal paistukad Kocenis, teisel sealsed Paistu koolis. Alati tõi see kaasa lõbusaid ühiseid tegevusi, tutvumist piirkonnaga, suhtlemist erinevatel päevakajalistel teemadel, tantsu- ja lõkkeõhtuid.

Käesoleva õppeaasta sügisel kutsusime külla Koceni kooli õpetajad, et koos pikaajalise suhte söed mõne vaikse aasta järel uuesti aktiivselt hõõgvele puhuda.

Kui nüüd meie kooli õpilased Kocenisse läksid, oli uudistamist ja üllatumist, suhtlemist ja ühistegevusi päevas küllaga. Koos mängiti meeskondlikke mänge, tutvuti muutustega nende ilusas mõisakoolis, külastati Zilaiskalnsi kultuuriloo ja külastuskeskust, vändati rööbastel dreziiniga, peeti piknikku.

Koos tõdeti päeva lõpuks, et kokku saada on tore ja koos olla on hea. Ootama jäädakse uusi kokkusaamisi ja tegevusi, mida saab ka „kaugsuhtes“, õppetööga seonduvalt koos ette võtta.

Koceni kooli läheduses (tänaseks küll juba eramaal) on kasvamas tamm, mille kahe kooli õpilased istutasid koos umbes……62 aastat tagasi. Võimas!

Aitäh, sõbrad, meeldiva taaskohtumise eest!

Vaata pilte siit: Koćeni sõpruskooli külastus Lätis

Viimati muudetud 06.06.2024.