Kohtumine illustraator Tuulike Kivestu-Rotellaga

Loomise kuupäev 02.05.2024

Paistu Kooli I ja II klassi õpilasetel oli haruldane võimalus kohtuda 19.04.2024 kell 9.00 läbi zoomi projekti "Meie Väike Raamatukogu 2023/2024" raames raamatu “Kuninganna Karoliina prillid” illustraatori Tuulike Kivestu-Rotellaga.

Kohtumine algas vahva avastusega. Nimelt selgus, et Tuulike Kivestu-Rotella on Paistu, Halliste ja Heimtali juurtega. Tema vanaema on õppinud Heimtali koolis. Ta on elanud ka pikalt Viljandis. Hetkel elab ta Tallinnas ja teine kodu asub hoopis Itaalias.

Tema karjäär algas hoopis muusikuna ja fotograafia ja illustreerija elukutsed on tulnud ajajooksul. Tuulike Kivestu-Rotella sõnul ei olnud ta lapsena hea joonistaja, kuid ta on õppinud ning joonistab iga päev. Kõige rohkem naudib loomade joonistamist ja kõige raksem on joonistada inimesi. Tuulike sõnul on põnev teha illustratsioone, kui autor annab talle vabad käed ja laseb temal ise otsustada, mida teha ja kuidas.

Tuulike tunnistab, et talle meeldib naerda ning seetõttu meeldib teha ka naljakaid pilte. Ta ise on kirjutanud ka raamatuid, kuid neid ta ise ei illustreeri.

Tuulike Kivestu-Rotellaga kohtumine oli väga tore, sest lapsed said teada, kuidas need kaunid pildid raamatutesse ja ajakirjadesse tegelikult tulevad. Illustraator julgustas kõiki rohkem joonistama ja väljas liikuma, sest loodus on imeline.

Õpetajad Ave Visor ja Marta Okas

Vaata pilte siit: Kohtumine illustraator Tuulike Kivestu-Rotellagalink opens on new page

Viimati muudetud 02.05.2024.