Kohtumine numismaatik Harri Laandega

Loomise kuupäev 28.11.2023

26.11.2023 tähistatakse kodanikupäeva. Meie koolis tähistasime me seda päeva 27.11.2023. Kuna kool ja lasteaed on sellel õppeaastal keskendunud ettevõtlikkuse ja rahatarkuse omandamisele, siis otsustati  kutsuda külla külalislektor Harri Laande. Harri Laande on kogunud münte ca 15 aastat. Müntide kogumise pisiku sai ta Soomes töötades. Esialgu kogus vaid münte, kuid ajapikku hakkas koguma ka paberrahasid. Enamus paberrahadest on pärit tema enda reisidelt. Nimelt on ta ka suur maailmaavastaja. Mündikogus oli väga palju erinevaid münte, sealhulgas ka hõbemünte. Kodus on tal ka päris kuldmünt, mille väärtus on ikka väga suur. Oma kogu tutvustades rääkis Harri Laande juurde huvitavaid lugusid oma reisidelt nt. seda, et on käinud Chicagos NBA mängu vaatamas. Loeng oli nii põnev, et ajast jäi puudus. Münte käisid vaatamas kõik Paistu lasteaialapsed ja kõik Paistu Kooli õpilased. Loengu lõppedes kinkis Harri Laande kõikidele lastele mündi ja ütles, et see on nn seemneks nende mündikogusse. Kuna minul on mündikogumise pisik juba küljes, siis sain oma kogusse veidi täiendust juurde.

 

8. klassi õpilane Avo Suvi.

Vaata pilte siit: Harri Laandelink opens on new page

Viimati muudetud 20.12.2023.