Kooslugemise päev

Loomise kuupäev 03.02.2023

Kooslugemise päev

Igal aastal, 30. jaanuaril tähistatakse eesti kirjanduse päeva, mis on ühtlasi kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäev. Tänavu saab Tammsaare sünnist 145 aastat. Alates 2023. aastast on see riiklik tähtpäev ja lipupäev.

Selle päeva tähistamiseks kutsusid Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Soome Tuglase Selts kõiki üle maailma koos head eesti lastekirjandust lugema.

Ettevõtmine toimus juba kolmandat korda ning selle üleilmse ühislugemise idee algataja on Tuglase selts.

 

30.01.2023 lugesid Paistu Kooli 1., 2., 3. ja 4. klassi õpilased Andrus Kivirähki raamatut „Sirli, Siim ja saladused” 25. peatükki. Autori varasemasse loomingusse kuuluv „Sirli, Siim ja saladused” on lugu unistustest ja unistamisest, kus Jalakate pere igapäevased toimetused vahelduvad igaühe privaatse salapaiga külastamisega. Lasteaiapoiss Siim käib oma laua all oleva luugi kaudu metsas, kõrbes või vee peal heaks võluriks ning neljanda klassi õpilane Sirli sõidab liftiga pilvemaale külla pilvebaleriinidele, Päikesele ja Kuule. Kuna meie peategelane oli võlur, siis ka meie otsustasime korraks proovida võluriks olemist ning lapsed tegid endale võlurikeebid.

Kooslugemise päeva elluviijateks olid õpetaja Urve Kalda, Kaidi Ojamäe, Antonina Eek ja Ave Visor.

Kuna tegemist oli nii vahva üritusega, siis korraldame seda uuel aastal kindlasti uuesti ja kutsume kõiki meiega koos lugema. Keegi ei ole selleks liiga noor ega vana, liiga väike ega suur. Loe mõnuga!

Viimati muudetud 20.12.2023.