Kratilood

Loomise kuupäev 26.10.2021

Koolinoorte jutuvestjate konkurss “Kratilood”

Aravete Kultuurimaja korraldab juba aastaid üle-eestilist koolinoorte jutuvestjate konkurssi "Kratilood". Kolmes vanusegrupis osales kokku 25 noort seitsmest koolist. Žüriisse kuulusid jutuvestja ja õpetaja Küllike Veede, Vargamäe Muuseumi juhataja Reelika Räim ja meelelahutaja Arlet Palmiste.

Võistlejatel tuli esitada kolme minuti jooksul kaks lugu. Neist esimene oli muistend oma kodukohast ja teine teemal "Kui nüüd kõik ausalt ära rääkida …" ehk esineja endaga juhtunud lugu. Korraldajad kutsuvad noori üles oma elus ettetulevaid põnevaid juhtumisi üles märkima, sest kümne aasta pärast on see ajalugu. Lugude jutustamisel  peeti  oluliseks loomulikku ja huvitavat esitust.

Paistu Koolist olid konkursil jutte vestmas 1. klassi õpilane Elinor Vengerfeldt ja 3. klassi õpilane Aron Alekõrs.

Elinor tuli oma vanuserühmas võitjaks.  Aron jäi jagama 2. - 3. kohta.

Sellised suurepärased tulemused innustavad osalema edaspidigi. Soovime võitjatele õnne ja täname juhendajaid – õpetaja Triin Vaiksood ja Ave Visorit!