Lina seemnest särgini

Loomise kuupäev 20.10.2022

Teisipäeval, 11.oktoobril käis  Mulgimaa koolide programmi „Lina seemnest särgini“ raames meie koolis külas pärandihoidja Ly Laanemets. Kolmanda ja neljanda klassi õpilased  said muuhulgas teadmisi Mulgimaa piiridest, lipust, tavadest, toidust ning rahvariietest.

Koos vaadati filmi lina kasvatamisest, töötlemisest ja kasutamisest. Õpilased uurisid  lähemalt linavarsi ja seemnekupraid. Iga laps sai oma käevahel teha linase nööri ning tunni lõpus jutustas Ly südamliku loo mutist, kes soovis endale ilusaid linaseid pükse. Kolmas klass lõpetas tunni ringmänguga lina külvamisest riide valmimiseni. Neljanda klassi õpilane Andreas-Matias Kuusk luges külla tulnud Lyle Ilmar Trulli luuletuse „Mulgikapsta“.

Õpilastel oli meeleoluka ja huvitava kohtumise üle väga hea meel.

Viimati muudetud 20.12.2023.