Paistu Kooli 7.- 9. klassi õpilased osalesid projektis „Tavaliste asjade ebatavaline ajalugu“
Me elame kiiresti kulgevas maailmas ning aina keerulisem on väikest asjad ja detailide märkamine. Meid ümbritsevad keskkonnad ja esemed on tihti nii tuttavad ja tavalised, et neile mõtlemine ei ole oluline. Kuid igal esemel on oma ajalugu ja kindlasti on paljudel ka perekonnapärand.
Paistu Kooli 7.-9. klassi õpilased osalesid põnevas projektis, mis just asjade ajalugu uuriski. Nimelt sai meie kooli kümme kunstihuvilist noort osaleda projektis „Tavaliste asjade ebatavaline ajalugu“, mis sündis koostöös projekti partneritega, kelleks olid Maleva Põhikooli 8.-9. klassi noored.
Paistu Kooli noortel oli õnne, sest nemad said Maleva Põhikooli noortega kohtuda Kohtla –Järvel, kus toimusid tutvumismängud, ekskursioonid Narva linnas, Narva linna kunstimuuseumis ning koosviibimised ühiselt pitsat süües. Kohtumiste käigus uuriti erinevate esemete ajalugu ning toimusid „Art-Garaaži“ töötoad, kus vanadest toidunõudest, ehetest ja taaskasutatavatest materjalidest loodi uusi kunstiobjekte. Kohtla-Nõmmel külastati Eesti Kaevandusmuuseumi ning osaleti vabatahtlikul üritusel, mis aitab kaasa ajaloolise pärandi säilitamisele, jagati ideid loodussõbralikust ökokunstist.
Osalejad said üheskoos uurida esemete ajalugu, seostada neid kunsti erinevate suundadega, põnevate leiutiste ja inimestega. Põnev oli jälgida keelekümblust, mis toimus noorte vahelises suhtlemises. Keskkonnad, kus me elame on ka keeleliselt erinevad ning suur soov suhelda aitas murda keele barjääre. Meie kooli õpilased said vene keelt praktiseerida ning julgustasid Maleva Kooli noori julgemalt eesti keeles rääkima. Südamlik ja siiras olek aitas sõprussuhete loomisele kaasa.
Teine kohtumine toimus juba veebikeskkonnas, kus osalejad toimetasid oma koolimajades ja valminud esemeid näidati läbi ekraani. See oli omaette väljakutse, millest kindlasti õpiti edaspidiseks.
Paistu Kooli noored valmistasid kooli ruumidesse Mulgi mustritega dekoreeritud Kooli logo, vanadest raamatutest jõulukuuski, mis said kaunistatud CD plaatidest valminud ehetega. Vanadest nugadest, kahvlitest ja lusikatest valmisid vahvad tuulekellad. Taaskasutatavatest materjalidest disainiti ehteid ning külastati Viljandis tegutsevat kunstniku Ave Nahkurit, kes oli noorte töödest siiralt vaimustunud ja kiitis Paistu Kooli õpilasi selle eest, et nad teadsid, mida soovivad teha ning maalisid töid suure rõõmuga. Kohtumine oli soe ja südamlik, kõik küsimused said vastused, tööde näitus on hetkel Paistu Koolis esimesel korrusel.
Kokkuvõttes, olen kunstiõpetajana väga uhke Paistu Kooli õpilaste üle, kes aitasid projekti edukalt läbi viia, olid sõbralikud ja avatud ning osalesid tegevustes hea meelega.
Tänan Anne Sepikut, kes aitas projekti teostada ja osales kõikides ettevõtmistes. Samuti tänan Paistu Kooli õpetajaid, et nad vanade esemete kogumisel kaasa lõid ning positiivset tagasisidet andsid. Tänan Paistu Kooli juhtkonda, sest tundsin terve projekti vältel toetust ja abi, mis aitas meie projekti rahulikule kulgemisele kaasa.
Tänu projektile saime endale väga toredad sõbrad Maleva Põhikoolist. Koos tegutsedes kasvas usaldus ja soov edaspidiseks suhtlemiseks ja uuteks ühisteks projektideks. Tänan õpetajaid Julia Smirnova ja Julia Komissarova ning Maleva Põhikooli noori, teiega oli vahva.
Paistu Kooli kunstiõpetaja Antonina Eek. Kõik