Paistu Kooli juures toimus suur maailmakoristuspäev

Loomise kuupäev 14.10.2024

12. oktoobri laupäev algas Paistu kooli juures hoopis teisiti, kui tavalisel laupäeval. Sel päeval kogunes Paistu kooli- ja lasteaia kogukond Paistu koolimaja ette, et ühiselt teha talgute korras koristustöid kooli ümbruses.

Koos loodi võimalusi õppijate õues õppeks. Ühiselt võeti ette lehtede riisumine ja koristamine.

Meie koolil on oma tiik, kuid selle perv oli nii tugevalt võssa kasvanud ja puud tiiki kukkunud, et keegi isegi ei teadnud selle olemasolust. Vaatepilt oli äärmiselt trööstitu. Kuid meie isad ja meesõpetajad ei lasknud end sellest segada, haarasid kätte saed ning võsalõikurid ja asusid tööle. Kui tulla täna kooli juurde jalutama, siis avaneb silmale hoopis erinev vaade. Tiigi äär on puhas ja korras ning ilus silmale vaadata.

2024. aasta suvel sai kirjutatud projekt summas 15 682,51 eurot Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskusesse „Laste ja kogukonna kliimateadlikkuse kujundamine läbi rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamise ja tingimuste loomise!“. Selle projekti raames püüame suurendada ja parandada õuesõppe tingimusi soetades kasvuhoone ja õuepaviljoni, kus on võimalik viia läbi erinevaid tegevusi. Ka meie talgupäev on osa meie projektitegevustest. See tähendab, et kõik 91 inimest, kes osalesid maailmakoristuspäeval Paistu kooli juures andsid oma suure panuse projekti elluviimisele.

Tänu koristatud tiigi pervele on nüüd õpetajatel võimalus tiigi ääres käia õpilastega vee elustikku uurimas. Tulevikus soovime koostada projekti, et saaksime kaardistada veekogu elustiku ning koostada oma voldiku.

Talgupäeva lõpus oli kõigil võimalus süüa kuuma suppi ning nautida magusat nn. vanaema õunakooki rohke purukattega.

Veel tänagi on minul kui kooli õppealajuhatajana tunne nagu oleksin võitnud lotoga miljoni, sest see päev näitas kui tugev ja kokkuhoidev on meie kogukond. Teeme juhtkonnaga suure kummarduse: laste, noorte, vilistlaste, õpetajate ja vanemate ees, kes kõik aitasid viia ellu meie ühist unistust kaunist ning turvalisest Paistu Koolist/lasteaiast.

Vaata pilte siit:  Maailmakoristuspäevlink opens on new pageMaailmakoristuspäev">

Viimati muudetud 14.10.2024.