Paistu Kooli õpilased said osa „Vaimse tervise arutelu- sarjast “Tasakaalu(tu)s” „

Loomise kuupäev 11.04.2024

Teisipäeval külastasid Paistu Kooli Ringo Ramul (Ugala teatri näitleja ja lavastaja) ja Steven Hristo Evestus (endine Eesti peaprokurör ja praegune advokaat).

Noortega koos jagati mõtteid noortele suunatud etendustest. Lause, et meis kõigis on peidus ka tumedam pool. Pani mõtlema, kas see on nii ja kuidas sellega tulla toime, kui oled mõistnud selle olemasolu. Tõdeti, et teatril on suur roll noorte eneseleidmisel. Vaja on tutvuda erinevate žanritega, et leida sobivam. Iga inimene peab ise tunnetama, mis on talle sobilikum.

Arutleti lähi suhte vägivalla teemal, mis on „Kui sa tuled too mul lilli“ etenduses rahvani toodud. Teater ei ole üksnes meelelahutus. Teatris on võimalik defineerida inimloomust ning õpetada empaatiat.  Teater või kätkeda endas sügavaid ühiskondlikke probleeme läbi huumoriprisma jne.

Lektorid kaasasid noori arutlustesse ning tore oli tõdeda, et Paistu Koolis on väga vahva teatrikultuur.

Täname lektoreid äärmiselt hariva ja põneva arutelu eest!

Paistu Kooli 8. ja 9. klass

Viimati muudetud 11.04.2024.