Parimad maakonnalehe lugejad

Loomise kuupäev 04.05.2022

Paistu Koolis õpivad parimad maakonnaleht Sakala lugejad

Viljandi Linnraamatukogu korraldas käesoleval õppeaastal juba 16. korda Viljandimaa põhikoolidele mõeldud mälumängu „Pähklipureja“.

Paistu Koolist osales mälumängul kaks võistkonda. See oli õpilaste endi soov, kuna neid õpilasi, kes olid nõus kaasa lööma, oli rohkem, kui õpetajad algselt oodata oskasid. Mõlemas võistkonnas oli kokku 4 liiget 6. - 9. klassi õpilaste seast (igast klassist üks õpilane).

Paistu Kooli I võistkond oli parim maakonnaleht Sakala lugeja. Võistkonda kuulusid Tarmo Tamm, Helena Kolga, Mia Mägi ja Britta Põrk.  

Paistu Kooli II võistkonda kuulusid Marko Tulp, Elise Koppel, Kristo Hendrik ja Emma Vridolin.

Paistu Kooli võistkonnad jäid kogu hooaja kokkuvõttes võrdsete punktidega jagama teist ja kolmandat kohta. Esikoha saanud Viljandi Paalalinna Kooli võistkond sai ainult 1,5 punkti rohkem.  Kogu hooaeg oli meie kooli võistkondadel üllatuslikult tasavägine. Teise mänguvooru lõpuks oli mõlemal võistkonnal võrdne arv punkte. Ka viimases voorus saadi samapalju punkte. Rõõm oli tõdeda, et võistkondade komplekteerimine osutus väga heaks.

Pähklipureja mängu raames toimub hooaja jooksul 3 vooru. Kogu hooaja vältel tuleb õpilastel läbi lugeda erinevaid materjale ja tunda ajalehte Sakala. Selle aasta teemadeks olid: „Eestimaa eile ja täna“, „Siiditee ühendas maailma“ ja  „2022. aasta loom, lind ja puu“.

Kogu ettevõtmises arenes kindlasti kõigi meeskonnaliikmete, nii õpilaste kui õpetajate, koostööoskus ja vastutus. Igal kaasalööjal oli oma kindel materjal, mis tuli läbi töötada, meelde jätta ja üheskoos enne võistlust läbi arutada. Võistluse hetkel tuli ühise arutelu käigus jõuda õige vastuseni. Ettevalmistusprotsessis toetati nii enda võistkonnakaaslasi kui ka teise võistkonna liikmeid. Teadmisi ei hoitud ainult endale.

Aitäh võistkondade juhendajatele: õpetajad Urve Kalda, Reet Meerits ja Helle Leppik.

Viimati muudetud 20.12.2023.