Teatripäev

Loomise kuupäev 03.04.2023

PAISTU KOOLIS TEHTI TAAS TEATRIT

Paistu koolis on saanud heaks tavaks tähistada teatrikuud ühise teatriteoga.

Seekord saadi märtsi lõpupäeval kokku ja etendati üksteisele vaatamiseks-kuulamiseks lugusid, mille mängimine tegi rõõmu mängijatele ja pakkus lusti vaatajatele.

Meie kooli teatripäeva mõte on alati olnud selles, et laval on kõik – kogu koolipere. Pole vahet, kas roll on suur või väike, oluline on kohal olla. Olla koos kaaslastega, suhelda, naerda ja nutta , otsida kostüüme ja rekvisiite, hoolitseda lavakujunduse eest...

Sel aastal ühendas kõiki lavastusi teemana klassikaliste muinasjuttude maailm.

Lasteaed tõi publiku ette seiklema Jussikese ja tema seitse sõpra, 1. klass jutustas kitsetallest, kes oskas lugeda kümneni. 2. klassi esituses nägime lugu „Kaksteist kuud“ ja 3. klass mängis „Hansu ja Gretkest“ ning 4. klass „Hunti ja seitse kitsetalle“ .

5. ja 7. klass pakkusid vaatamiseks erinevad variandid „Tuhkatriinust“ – klassikalise ja tänapäevase võimaluse. Ka 8. klassi „Okasroosike“ kulges mitme ajavööndi vahel, kuna 300 aastat und toob ikka nii mõnegi muudatuse kaasa...

6. klassi „Oi-oi-oi-oi oinalugu“ pälvis palju kiidusõnu, loomadeks kehastumine tuli noortel näitlejatel väga uhkelt välja.

9. klass ja Anderseni klassika „Kuninga uued rõivad“ pani õpilaste etendustele väärika punkti. Õpetajad lustisid oma „Väikese nõiaga“ veel pisut otsa ja läbi see tore hommikupoolik saigi. Oleks selliseid päevi rohkem!

 

Vaata pilte siit: Teatripäevlink opens on new page

Viimati muudetud 20.12.2023.